Wiosenna moda dla puszystych

Moda na wychudzone sylwetki nieco osłabła. W reklamach zaczęły pojawiać się puszyste panie o bardziej realnych kształtach. Dzięki temu wiele osób z nadwagą zaczyna śmielej eksperymentować z modą i odważniej dobierać swoje ubrania. Wiosna to najlepszy czas, aby przejrzeć swoją garderobę i uzupełnić braki. Panie o szerokich biodrach także mogą nosić spodnie dla puszystych, których do tej pory być może unikały. Odpowiednio dobrany fason podkreśli atuty sylwetki, dozwolone są nawet jeansy dla puszystych, które dotąd były zarezerwowane tylko dla osób o szczupłej budowie.
Spodnie dla puszystych

Wiele osób ma tendencję do wybierania zbyt dużych ubrań. Wynika to zapewne z podświadomej chęci ukrycia kilogramów, dlatego w ich garderobie dominuje przesadnie duża odzież. Niektórzy idą w drugą stronę i decydują się na zbyt obcisłe spodnie (tylko dlatego, że udało się im wcisnąć w magiczny rozmiar S). Spodnie dla puszystych trzeba dobierać zgodnie z centymetrami ciała, bez sugerowania się tzw. rozmiarówką.
Spodnie dla otyłych

Ludzie otyli to duże wyzwanie dla każdego producentjeansy dla puszystycha odzieży. Osoby, które cierpią na otyłość nie mają tak dużego wyboru i często muszą iść na odzieżowy kompromis. Spodnie dla otyłych osób muszą przede wszystkim zapewniać swobodę ruchu, nie mogą uciskać skóry ani naczyń krwionośnych. Najważniejszy jest tutaj rodzaj zastosowanej tkaniny- naturalna, miękka, przewiewna i dobrze odprowadzająca wilgoć.
Jeansy dla puszystych

Jeansy wracają do łask, dlatego warto mieć w swojej szafie choć jedną ich parę. Jeansowe spodnie dla puszystych koniecznie muszą mieć proste nogawki, nie mogą opinać zbytnio bioder. Najlepsze są spodnie uszyte z jeansu z domieszką syntetycznych surowców, które poprawiają elastyczność materiału (często dodawana jest lycra lub elastyna).
Ozdoby i aplikacje

Wszystkie dodatkowe aplikacje, przeszycia, ozdoby, klamry optycznie powiększają (zwłaszcza te błyszczące). Spodnie nie powinny mieć zatem żadnych tego typu dodatków. Materiał powinien być gładki, bez widocznych wzorów, kratek, poprzecznych pasków.