Ubrania dla młodszych i starszych dzieci

Niektórzy twierdzą, że małe dzieci to mały kłopot, jednak rzeczywistość często dość mocno to weryfikuje. Jak się okazuje rodzice mają spory problem z ubieraniem swoich dzieci i dotyczy on zarówno niemowląt, jak i kilkulatków. Odzież dziecięca musi więc spełniać kilka istotnych funkcji, nie tylko wizualnych, ale także użytkowych.

Całe zamieszanie zaczyna się już właściwie z przyjściem dziecka na świat. Rodzice spacerują po sklepach, wybierając różowe ciuszki dla dziewczynek, a niebieskie dla chłopczyka. Kryterium zazwyczaj jest proste, mianowicie takie, aby maluch ładnie się w nich prezentował. Jednak potem okazuje się, że odzież dla dzieci wybierana pod wpływem impulsu, nie zawsze sprawdza się w praktyce. Wszelkie zapięcia, klamerki, czy inne ozdoby, mimo że dobrze się prezentują, to niekoniecznie są wygodne dla niemowlaka. Dodatkowo przedłużają one czas ubierania dziecka, ponieważ maluchy w szybkim tempie się niecierpliwią i utrudniają nam wszelkie czynności. Na tym etapie warto więc zwrócić uwagę na to, aby odzież dziecięca była przede wszystkim wygodna i komfortowa oraz wykonana z przyjaznych dla skóry materiałów. Większe pole popisu mamy wtedy, kiedy wybieramy ubrania dla dzieci, które mają już kilka lat. Tutaj możemy sobie pozwolić na modele z falbankami, kieszonkami, czy kokardkami. Warto także dodać, że na tym etapie dzieci zaczynają porównywać się do innych rówieśników, dlatego też w momencie doboru garderoby dla nich, możemy spotkać się z protestem.

Mimo, że argument, który mówi, że koleżanka z przedszkola ma taką i taką spódnicę nieszczególnie do nas przemawia, to na pewno będzie wiele takich sytuacji, kiedy nasz maluch zdecydowanie postawi na swoim. Właściwie nie ma się czemu dziwić, bowiem współcześni producenci dbają o to, aby ubrania dla dzieci były kolorowe i atrakcyjne – nic więc dziwnego, że nasze maluchy coraz mniej chętnie noszą odzież odziedziczoną po starszym rodzeństwie, dopominając się o barwne stroje, które można znaleźć na sklepowych półkach.