Kiedyś był to tylko szampon, bardzo popularny i znany od lat, dzisiaj jego skład, to między innymi ekstrakt lawendy lub rumianku, delikatny zapach pozostający na włosach przez długi czas. Jedyne co się nie zmieniło to niezwykła delikatność i formuła no more tears od lat zawarta w tym szamponie.
Szampon Johnsons Baby używany jest przez rodziców dzieci małych i dużych, oraz przez osoby dorosłe. Dzisiaj występuje także w formie szamponu i płynu do kąpieli oraz szamponu, który ułatwia rozczesywanie włosów. Ten znany od lat szampon posiada same zalety, jest bardzo popularny i stosowany w wielu domach. Dzieci są zachwycone tym właśnie szamponem, ponieważ nie szczypie on w oczy, jego działanie przypomina działanie czystej wody, pozostawia przyjemne uczucie, a włosy są błyszczące i bardzo miękkie.
Bez problemu możemy go zakupić w każdej drogerii, występuje w butelkach po 200 ml i 400 ml, nie jest specjalnie drogi. Popularnością swoją cieszy się od wielu lat wśród młodych rodziców, zalecany jest przez dermatologów.