Odkąd na rynku artykułów dla dzieci pojawiły się pieluszki wielorazowe, zainteresowanie nimi ogromnie wzrosło. Rodzice z zainteresowaniem poszukują ich w każdym sklepie dziecięcym. Nie wszyscy jednak wiedzą, z jakim produktem mają tak naprawdę do czynienia. Tym samym ograniczają swój wybór, podczas gdy ich gama jest dość spora. Nasz artykuł ma za zadanie poszerzyć wiedzę rodziców w tym zakresie.

Pieluszki wielorazowe to dość nowy i unikalny produkt,który lepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb małego dziecka, które jak wiadomo jest szalenie wymagającym adresatem i klientem. Rodzice, którzy decydują się na ich użycie, szybko przekonują się o tym, że pieluchy wielorazowe to produkt pierwszej potrzeby. Ich producenci z kolei, starają się na wszelkie sposoby, zapewnić rodzicom jak najbardziej szeroki wybór. Dają im, więc, do dyspozycji kilka różnych rodzajów pieluszek. Tym samym czynią pieluchy wielorazowe jeszcze bardziej „uniwersalnym” produktem.

Pieluszki, o jakich mowa dzielą się na kilka grup. Pierwsze z nich to pieluszki wielorazowe TYPU ALL IN ONE. Są to pieluszki, które wyglądają tak samo jak jednorazowe czyli wszystkie ich części: wkład jak i podstawa pieluchy, są ze sobą połączone, ale dodatkowo można je spokojnie prać. Pieluchy te nadają się idealnie na noc, jak i sprawdzają się idealnie w czasie podróży. Drugi rodzaj to pieluchy wielorazowe Z KIESZONKĄ. Wkład pochłaniający mocz malucha, umieszczany jest w specjalnej kieszonce, dzięki czemu zawsze znajduje się na miejscu. Te pieluchy zapewniają wygodę i komfort w ich użytkowaniu: maluch ma cały czas suchą pupę, a dodatkowo jest mu cieplej. Ponieważ warstwa zewnętrzna pieluszek pokryta jest materiałem nieprzemakalnym i ciepłym, świetnie sprawdzają się one w przypadku, gdy dziecko chce się swobodnie pobawić w domu. Kolejny typ to pieluchy wielorazowe FORMOWANE. Mają one specjalny kształt – litera T i są bardzo dobrze dopasowane do kształtu ciała dziecka. Tym samym nie krępują jego ruchów w żaden sposób a ich zakładanie przebiega błyskawicznie. Z tego względu poleca się je głównie na długie podróże. Inny typ to pieluszki SKŁADANE. Umożliwiają one dowolne ułożenie – zgodnie z potrzebami i pod kątem maksymalnej wygody malucha.

Prócz wymienionych tu podstawowych rodzajów pieluszek, w sprzedaży można również znaleźć specjalne zestawy pieluchowe. Zazwyczaj są to pieluszki wraz z wkładami. Dzięki temu, zyskujemy nieco na wydatkach.

Jak zatem widzisz Drogi Rodzicu, pieluszki wielorazowe dają Ci wiele różnych rozwiązań. Wystarczy jedynie dopasować je do Twoich, jak i Twojego maleństwa potrzeb.