Nadchodzące Mistrzostwa Europy, które mają odbyć się w przyszłym roku w Polsce i na Ukrainie, to również okazja do zarobienia dużych pieniędzy dla wielu firm. Głównie chodzi tu o tych, którzy zamierzają handlować oficjalnymi produktami i gadżetami z logo UEFA Euro 2012. A chętnych nie brakuje, nawet mimo wysokich kosztów związanych z zakupem jednorazowej licencji, której koszt oscyluje w granicach od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych.

W tradycyjnych oraz internetowych sklepach coraz więcej jest oficjalnych produktów mistrzostw, w tym koszulki i bluzy w wersjach damskich, męskich i dziecięcych, a także czapki, szaliki i krawaty. Każdy kibic moze3 zaopatrzyć się również w produkty szklane i ceramiczne, czyli szklanki, pokale do piwa, czy kieliszki do wódki, a także kolorowe kubki. Młodsi fani piłki nożnej na pewno zainteresują się artykułami szkolnymi z logo Euro 2012, a wśród nich zeszyty, piórniki, ołówki, długopisy, plecki i torby.

Jednak jednymi z najbardziej niepowtarzalnych gadżetów są ręczniki, pościel i poduszki Euro 2012. Każdy fan footballu z pewnością będzie chciał wycierać się ręcznikiem, spać w kolorowej pościeli oraz ozdobić swój pokój oficjalnymi poduszkami. Wszystkie trzy produkty dostępne są w czterech barwach: białym, fioletowym, niebieskim i zielonym. Poduszki Euro 2012 wykonane są podobnie jak pościel z wysokiej jakości bawełny. Dostępne są w standardowych wymiarach 40 x 40 cm oraz z kilkoma wariantami graficznymi, m.in. z oficjalnym logo Euro 2012 oraz z maskotkami turnieju.