Rynek kosmetyczny jest jak studnia bez dna – obfituje w produkty każdego rodzaju i w każdej cenie. Niemal codziennie pojawiają się nowości. Jak nie zginąć w tym natłoku informacji i sortować je tak, by wybrać na przykład najlepsze serum do rzęs lub nowy podkład?

Po pierwsze – Internet. Wiele dziewczyn decyduje się na pisanie blogów o kosmetykach. Dzielą się one swoimi spostrzeżeniami na temat nowości oraz zamieszają recenzje. Są one bardzo pomocne, by dowiedzieć się czegoś nowego oraz czy warto w coś inwestować. Niektóre blogi dedykowane są, na przykład, tylko kosmetykom do makijażu, co czyni wybór lektury jeszcze łatwiejszym.

W naszym gronie na pewno znajdzie się też koleżanka, która uwielbia kosmetyki i chętnie testuje nowości. Na pewno chętnie podzieli się wiedzą, jeśli właśnie znalazła perfekcyjne cienie do powiek, najlepsze serum do rzęs czy idealny róż. Warto pytać! Taka koleżanka na pewno chętnie poleci też jej własne, godne uwagi, źródła informacji, takie jak blogi czy czasopisma.