Oferta fotografii ślubnej jest obecnie niezwykle szeroka. Firmy oraz fotografowie indywidualni prześcigają się w propozycjach, promocjach, pakietach, z których każdy wydaje się być atrakcyjny. Fotograf na wesele to osoba, która powinna uwiecznić piękne chwile w najwyższej jakości.

Ten typ fotografii nie należy do najłatwiejszych, zatem warto zapoznać się z licznymi ofertami i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą. Nie powinno się podejmować pochopnie decyzji o wyborze fotografa na wesele, by później się nie rozczarować. Przede wszystkim dobrze jet skonsultować się ze znajomymi, którzy byli zadowoleni z usługi. Dobrze jest obejrzeć zdjęcia z portfolio z różnych typów uroczystości, by ocenić, jak dany fotograf na wesele sprawdza się w poszczególnych sytuacjach.

Po dokonaniu wstępnego wyboru powinno się także zajrzeć do sieci, na fora internetowe dotyczące fotografii ślubnej czy też grupy na portalach społecznościowych o tejże tematyce, żeby porównać opinie o danym fotografie. Poza zwróceniem uwagi na jakość zdjęć warto także zorientować się, jak długi jest czas oczekiwania na otrzymanie fotografii po weselu, czy cena obejmuje wywołanie przynajmniej kilkunastu odbitek, albo czy firma dba o takie detale jak przygotowanie pamiątkowych zdjęć dla gości, które już po ślubie można im wysłać w ramach podziękowania za obecność.