Czy warto kupować skórzane obuwie?

0
601
Rate this post

Czy warto kupować skórzane obuwie?

Skórzane obuwie

O tym, że skórzane obuwie jest eleganckie, wie z pewnością każdy. Wie również o tym, że nie należy do najtańszych. Czy zatem warto kupować tak drogie buty?

Wbrew ogólnym przekonaniom, stopa stanowi bardzo ważną część naszego organizmu, o którą należy pieczołowicie dbać przez całe swoje życie. Tylko wtedy możliwe będzie zachowanie dobrej kondycji przez lata. Jednak stopa to również skomplikowana konstrukcja 26 kości połączonych ze sobą stawami i wzmocnionymi więzadłami. Wszystko to tworzy masywny, ale również sprężysty łuk, za pomocą którego możemy chodzić, skakać czy podnosić ciężary. Jeśli tylko wspomniany łuk ulegnie deformacji czy innemu uszkodzeniu, wówczas dolegliwości bólowe będą nam towarzyszyć już po niewielkim wysiłku. Jeśli zatem zlekceważymy dbałość o prawidłowe funkcjonowanie naszej stopy, możemy być pewni, że naruszona zostanie cała jej konstrukcja. Powstałe zmiany będą miały niestety charakter nieodwracalny.

Skórzane obuwie na: Butylukow.pl
Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego o tym mówimy? Mianowicie dlatego, że kupno skórzanego obuwia staje się dla nas gwarantem, że but dostosowuje się od indywidualnych potrzeb i budowy naszej stopy. Jest to wbrew pozorom szalenie ważny czynnik, albowiem każdy człowiek posiada zróżnicowaną jej konstrukcję. Nie ma bowiem dwóch ludzi o takiej samej budowie stopy. Masowo dostępne, a przy okazji bardzo tanie obuwie wykonane z tworzywa sztucznego nie posiada właściwości dostosowania się do potrzeb nogi. Wszystko to sprawia, że przyjmuje ono nienaturalne ułożenie. A długotrwałe użytkowanie tego rodzaju butów warunkuje powstawanie licznych deformacji stóp, do których możemy zaliczyć przede wszystkim haluksy (paluch koślawy) czy palec młoteczkowaty. Skórzane obuwie może nas przed tym uchronić.

Warto jednak podkreślić, że buty z naturalnej skóry to nie tylko aspekt zdrowotny, ale również higieniczny, czego również nie są w stanie zapewnić żadne modele z tworzyw sztucznych. W utrzymaniu stałej temperatury ciała w ogromnej mierze decyduje pot. Podeszwowa część stopy obfituje w aż 600 gruczołów potowych na 1 cm2. Gdy tylko temperatura niebezpiecznie zaczyna wzrastać, odczuwamy wzmożoną wilgoć w bucie, co jest oznaką, że rozpoczął się proces produkcji szkodliwych bakterii i grzybów. Fasony z tworzyw sztucznych stanowią optymalne warunki do ich dalszego namnażania, czego nie można powiedzieć o skórzanym obuwiu. Wszystko to sprawia, że narażamy się na występowanie grzybicy, która jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci. Skóra naturalna osusza stopę, pochłaniając nadmiar potu, co wywiera niekwestionowany wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.