Bielizna termoaktywna

Ostatnimi czasy, bielizna termoaktywna stała się bardzo popularna. Wystarczy zajrzeć na strony popularnych portali oferujących wszelkiego rodzaju oferty z kilkudziesięciu procentowym rabatem. Praktyczni raz na tydzień możemy zakupić taką bieliznę. Była ona szczególnie popularna w zimie, gdy Polacy wyjeżdżali na urlop w góry, by pojeździć na nartach.

Co to tak naprawdę jest ta bielizna termo aktywna. Jak jest zbudowana i czym się różni od normalnej podkoszulki?
Bielizna termo aktywna produkowana jest ze specjalnych syntetycznych dzianin. Posiadają one zdolność sprawnego odprowadzania, na zewnątrz, potu i pary. Pozostawia to skórę suchą, nawet jeśli jesteśmy poddani intensywnemu wysiłkowi fizycznemu.

Bielizna termoaktwna pozostawia skórę suchą, odprowadzając wilgoć z powierzchni skóry dzięki temu, że jest zbudowana w formie ażurowej. Posiada wiele małych otworów, przez które wilgoć może wydostać się na zewnątrz. Oprócz tego z zewnątrz pokryta lekko włochatą powierzchnią, co pozwala utrzymać wilgoć z dala od naszej skóry. No i co najważniejsze, jest elastyczna i przylega gładko do naszego ciała.

Jak to się dzieje, że wilgoć „chce” wychodzić na zewnątrz bielizny termo aktywnej? Wynika to z różnicy temperatur występująca między ludzkim ciałem, a otoczeniem zewnętrznym. Ponadto, bielizna ma umiejętność szybkiego odparowywania wody do atmosfery, przez co sama pozostaje sucha i nasza skóra też. Powoduje to także utrzymanie się przy skórze cienkiej warstwy ogrzanego przez ciało powietrza, które to daje nam uczucie komfortu i ciepła przy ciele.

Bielizna termo aktywna, jak sama nazwa wskazuje, jest stosowana bezpośrednio na ciało. Dobrze jest na nią założyć bluzę, która pozwoli nam utrzymać ciepło i odpowiednią temperaturę naszego ciała. Najlepiej do tego zadania nadaje się polar. Wprawdzie szybko i intensywnie absorbuje wilgoć, za to potrafi trzymać ciepło naszego organizmu przez długi czas. Jeśli założymy na to kurtę zrobioną z tzw. Gore-Tex to mamy idealny zestaw na np. pieszą wyprawę w góry.