Patrząc dziś na gwiazdy telewizyjne i to nie tylko aktorów, ale i dziennikarzy i różnych innych celebrytów widzimy, że nastała moda na olśniewająco białe zęby?i nieważne, że im więcej w zębach jest minerałów tym one są zdrowsze, bo minerały te sprawiają, że zęby są żółte, a każdy pragnie mieć olśniewający uśmiech, a żółte żeby sprawiają wrażenie zaniedbanych.
Więc mnożą się nowinki do wybielania zębów i to niekoniecznie w gabinetach stomatologicznych. Można kupić specjalne pasty do zębów, które zawierają na przykład sodę działającą wybielająco czy szczoteczki do zębów o specjalnych włóknach polerujących płytki zębowe. Są też w sprzedaży specjalne paski nasączone substancjami likwidującymi przebarwienia, które nakleja się na zęby dwa razy dziennie (trzyma się je około pół godziny); uwalnia się z nich na przykład aktywny tlen, który ma działanie wybielające.
W końcu są też specjalne żele stomatologiczne, które aplikuje się na noc przy pomocy specjalnego aplikatora i które działają najszybciej, bo efekt jest już widoczny po tygodniu stosowania.